Továbbra is tart a hype a Mesterséges Intellgencia (MI vagy angolul AI) körül. Egyesek szerint a vég közeleg, mások szerint az egyik legfontosabb vívmány vár ránk, amit az ember valaha alkotott. Én azok táborát erősítem, akik szerint nincs mitől tartani, nagyobb a füstje, mint a lángja, de tény, messze még a dolog vége, sőt, a kibontakozás is várat magára.
Maga Bill Gates is úgy nyilatkozott nemrég, hogy nyugi-nyugi, nem eszik olyan forrón a kását. Az viszont biztos, hogy a robotok és egyre okosabb szoftverek megállíthatatlanul törnek előre, elsők között a taxisok és a kamionsofőrök fogják elveszíteni a munkájukat az önvezető gépjárműveknek köszönhetően. De erre is várnunk kell még, ha nem is egy évtizedet, de pár évet biztosan.
Az viszont már a jelen, hús vér valóság, hogy MI vezérelte rendszerek meg tudják tanítani önmagukat, hogy egy 3D modellekből felépülő világban egy figurát ügyesen mozgassanak, akadályokat kerüljenek ki, mindig megfelelő méretű ugrásokat tegyenek a sikertelen próbálkozások után. Sőt, a gépek bizony már zenét is szereznek.
No persze még nem teljesen egyedül, egy ismert, 450 000 YouTube feliratkozóval büszkélkedő énekesnő, Taryn dolgozott együtt Skynet-el, vagyis egy géppel.
Az "I am AI" (A nevem MI) című albumon Amper, a gépi rendszer volt a zeneszerző, az énekes pedig Taryn. Az alábbiakban a "Break Free" (Szabadulás) című szám hallható. Beszédes az elnevezés, reméljük nem kerül rá sor a jövőben. Amper megalkotásában MI szakértők illetve zenei szakemberek vettek részt.
Ha tetszett a poszt, kövess a Facebookon!